laupäev, oktoober 02, 2010

Eesti Looduse fotovõistlus 2010

Eesti Looduse fotovõistlus 2010

Pühendatud rahvusvahelisele elurikkuse ehk looduse mitmekesisuse aastale

Tähtajad
Võistlusfotod palume üles laadida Eesti Looduse kodulehel pärast 1. septembrit. Fotode esitamise viimane tähtaeg on 25. oktoober 2010. Iga osaleja võib esitada kuni kümme pilti. Võistluse lõpuõhtu aja ja koha saab teada novembri algul Eesti Looduse kodulehelt.

Nõuded fotole
Foto peab olema tehtud Eestis ning sellel jäädvustatud vabalt looduses elavad olendid üksi või mitmekesi. Fotod inimesega harjunud loomadest või istutatud taimedest võistlevad omaette kategooriates (koduloom ja aiataim). Pildistatud loom, taim või seen peab olema äratuntav ning autoril võimalikult täpselt määratud. Rahvusvahelise elurikkuse aasta puhul võib pildil olla ka võimalikult palju eri liiki olendeid koos oma elupaigas. Eraldi hinnatakse parimat elurikkust kujutavat pilti. Iga foto juurde ootame kindlasti lühikest lugu (100–500 tähemärki), kus ja kuidas pilt on saadud ja kes on pildil.
Arvesse lähevad digifotod, mille pikema külje pikkus on vähemalt 3000 pikslit (noortel 2000). Fail peab olema kas vähima tihendamisega JPEG- või TIFF-vormingus. Igat fotot saab esitada ühes kategoorias.

Kategooriad
Arvestus on kahes vanuseklassis: noored (kuni 16 eluaastat, kaasa arvatud) ning täiskasvanud. Välja antakse looma-, taime-, seenefotode ja elurikkuse peaauhind ja esimene auhind nii üld- kui ka noorte arvestuses. Ühtlasi jagatakse eriauhindu järgmistes kategooriates: aasta lind, käituv loom, väike loom (lähi- või makrovõte), koduloom (sh. lemmikloom), veeloom, väike taim (lähi- või makrovõte), aiataim ning veetaim. Väike eriauhind antakse pildile, mis kujutab eluvaeseimat Eestit, koos vastava looga. Ohtralt eriauhindu võistluse korraldajatelt.

Fotode saatus
Korraldajatel on õigus auhinnatud fotosid tasuta avaldada ajakirjades ja teistes trükistes. Kõiki võistlusele saadetud pilte võivad korraldajad tasuta kasutada võistlust tutvustavatel üritustel (näitused, ettekanded jms.).


Pilte saab konkursile esitada SIIN.
Kommentaare ei ole: