esmaspäev, november 09, 2009

konkurss "Must ja Valge"

Tallinna Nõmme Noortemaja fotoklubi koostöös Tallinna Haridusameti, Nõmme Linnaosavalitsuse ja Eesti Fotokunstiühinguga kuulutab välja noortefoto konkursi "Must ja Valge". Konkursi eesmärgiks on traditsioonilise must-valge foto propageerimine noorte fotohuviliste seas sellealaste oskuste säilitamise ja arendamise sihiga.

1. Konkursi tingimused
Konkursil võivad osaleda kõik fotohuvilised, kelle vanus fotode esitamise kuupäevaks ei ületa 30 eluaastat. Igalt osalejalt on oodatud kuni 4 vabal teemal üksikfotot või üks maksimaalselt 5 fotost koosnev seeria. Fotode esitamise minimaalne formaat on 13x18cm.
Konkursifotod peavad olema pildistatud must-valgele (mitte C-41 protsessis töödeldavale) filmile, millest positiiv on valmistatud käsitsi suurendi või kontaktkopeerimise abil. Nii negatiiv- kui positiivprotsess peab olema teostatud foto autori poolt igasuguse kõrvalise abita. Žüriil on õigus paluda autoril esitada originaalnegatiive.
Konkursil ei osale toonitud ja koloreeritud, samuti eritehnikates (montaaž, solarisatsioon jne) valmistatud fotod.

2. Tööde esitamine
Konkursifotod tuleb saata või tuua Nõmme Noortemajja (Nurme 40, Tallinn 11616) hiljemalt 31. detsembriks 2009. Iga foto taha peab olema märgitud autori nimi, vanus ja kontaktandmed, töö nimetus (kui on), seerias ka järjekorranumber. Tulemused tehakse teatavaks kahe nädala jooksul esitamistähtajast arvates. Fotod saab kätte samast peale näituse sulgemist, orienteeruvalt 2010.a. veebruari lõpul. Premeeritud tööd jäävad korraldajate omandiks, neid võib kokkuleppel autoriga kasutada järgmise konkursi reklaami eesmärgil.

3. Žürii töö
Žüriisse kuuluvad esindajad Tallinna Nõmme Noortemajast ja Eesti Fotokunstiühingust. Žürii määrab peapreemia, teise ja kolmanda koha ning ergutusauhinna. Žüriil on õigus välja anda eriauhindu. Auhindadeks on must-valged fotomaterjalid, auhinnafond moodustab 4000 krooni.
Lisaks annab Eesti Fotokunstiühing välja oma eriauhinna. Konkursile laekunud töödest pannakse jaanuaris 2010. Nõmme Noortemajas välja näitus.

4. Korraldajate ja autori vastutus
Korraldajad vastutavad konkursile laekunud fotode säilivuse eest. Autor vastutab punktis 1. esitatud nõuete täitmise eest.

Kommentaare ei ole: