neljapäev, oktoober 01, 2009

Fotonäitus vendade Parikaste loomingust

Fotonäitus vendade Parikaste loomingust

28. septembril avatai Lossi tänava õppehoone esimesel korrusel, multimeedia- ning foto- ja videotalituse koridori seintel fotoarhiivi näitus legendaarsete fotograafide, vendade Johannes ja Peeter Parikase loomingust.

Georg Johannes ja Peeter Parikas olid Eesti fotograafia ja filmikunsti rajajad, innukad seltsiliikumise edendajad, oma maa ja inimeste jäädvustajad pildis ja sõnas. Johannes Parikas oli ka Vabadussõja fotoreporter. Peeter Parikase juhtimisel valmis ligikaudu 140 filmikroonikat.

Vennad Parikased viibisid kaameraga ajaloo tähtsündmuste juures ning tänu neile saame aimu noore Eesti Vabariigi inimestest, linnadest ja looduslikust miljööst. Nii näiteks ripuvad näitusel muu hulgas fotod Tartu rahu lepingu allkirjastamisest ning president Konstantin Pätsi ja vabariigi valitsuse koosolekust Toompea lossi valges saalis 1930. aastatel.

Parikased jäädvustasid tolleaegseid võimukandjaid, kunstnikke, kirjanikke, näitlejaid. Näitusel saab näha fotosid Lisl Lindaust, Jaan Koortist, Johannes Vares Barbarusest, Jaan Tõnissonist ja paljudest teistest tolleaegsetest suurkujudest.

Fotode juures olevad tekstid annavad ülevaate vendade elukäigust ja karjäärist.

Lugupidamisega

Karin Volmer
Tartu Ülikool
pressiesindaja
tel +372 737 5683
mob +372 5202807
e-post: avalik@ut.ee
http://www.ut.ee/et/ulikoolist/yldinfo/press
Kommentaare ei ole: