teisipäev, oktoober 16, 2007

Fotokonkurss ja fotogramm


Aitäh Lisale, kes saatis mulle põneva fotokonkursi. Aga enne kui suure hurraaga selle tarbeks pildistama hakkate, palun tutvuge kasutamistingimustega, eriti faktiga, et konkurss on mõeldud kuni 18-aastastele.

Minu isa on fantoom!

Fantoomivõistluse tingimused

  1. Korraldame võistluse isadepäeva puhul. Seega on võistluse teema Minu isa on Fantoom! Esitada võib selleteemalisi fotosid. Fotod võivad olla kas lavastatud või päriselulised, peaasi, et pilt oleks lõbus ja head tuju tekitav! Näiteks taba hetke, kus Sinu isa teeb midagi naljakat või kus te olete koos mingis vahvas situatsioonis. Võid isa ka lihtsalt fantoomiks maskeerida ja siis pildile jäädvustada. Lase vaid ideedel lennata!
  2. Quelle toetab pereväärtusi. Seega osalevad Fantoomivõistluses ainult sündsad tööd, mittesündsad tööd kustutatakse.
  3. „Minu isa on kaugel komandeeringus ja ma ei saa temast pilti teha?“ Ära muretse, sa võid ju pildile võtta vanaisa, onu või vend - üks pere puha!
  4. Tööde esitamise viimane tähtaeg on 01.11.2007. Töid saab esitada üles laadides [siin] meiliaadressil fantoom@quelle.ee Võitjate nimed avaldatakse Quelle koduleheküljel 05.11.2007 ning nendega võetakse isiklikult ühendust.
  5. Võistlusest võivad osa võtta kuni 18 aastased lapsed.
  6. Võistlusest ei võta osa Quelle ja reklaamiagentuuri töötajate pered.
Konkursi leht asub siin.Eilse teema - camera obscura - jätkuks sobib aga hästi järgmine teadaanne:

Galerii 0Galerii 008: _VALGUST(R)ÜKID / LIGHT PRINTS_


Näituse idee sai alguse EKA graafikaüliõpilaste fotogrammi kursusest. Lahtiseletatuna on see tehnika, kus fotograafiline kujutis saadakse kaamerat kasutamata. Tegemist on kõige otsesemas mõttes valgustrükiga ehk valgusega joonistamisega. Kujutis jääb fotopaberile negatiivis-kõige enam vakgust saanud pinnad muutuvad mustaks ja valgusest puutumata kohad jäävad aga valgeks. Fotogramm tükeldab argireaalsuse sündmuste jälgi üksühese koopiana. Fotopaberi säritamise ja ilmutamise juures kasutatud tehnilised lisamanipulatsioonid aitavad esile tuua kunstniku subjektiivse maailma. Selle näituse märksõnaks on seriaalsus - koos on eksponeeritud ühe motiivi erinevad valgusfaasid, kus peamotiivi taustaks olevad saatekujundid muunduvad pildist pilti. Nii on igal valgustrüki tükkide masaiigil vaatajale jutustada oma väikene lugu.

Osalevad EKA graafikaüliõpilased : Britta Benno, Siim Kasemaa, Klemet Martinus Daane, Lauri Koppel, Oliver Laas, Kadri Mägi, Maarit Soobik, Helen Unt, Olivia Verev

Näitus jääb avatuks kuni 23.10.2007, E-R 9-18, Rävala pst 7, Tallinnas

Alates 24.10 kuni 06.11 jätkub Andro Kööbi näitus "SUVI"
Info: 56 646 598
www.008galerii.ee


Palve.

Kui te kusagil käite, kas näitusel või mõnel huvitaval fotosessioonil, siis palun tehke väike reportaazh ja riputage fotosid bloogi ka teistele näitamiseks. Selleks peate olema fotoring.blogspot.com kaastöötaja, mis tähendab, et peate mulle avaldama oma huvi ja saatma kirja palvega, et ma lisaksin teid nimekirja. Edasi saate juba ise toimetada.Kommentaare ei ole: