reede, august 14, 2015

Keskkonnaportreede kokkuvõte


Nagu kuulus ütlus ütleb: parem hilja kui mitte kunagi. Seega siin on teie kevadel ehk nüüdseks juba kolm kuud tagasi tehtud keskkonnaportreede kokkuvõte minu poolt. Olen töödega lähemalt tutvunud ja püüan edastada võimalikult täpsed kommentaarid, mis autoritel ja pealtvaatajatel lubaksid kõige paremini vigadest õppida. 

Pean ette vabandama, et need, kes ei teinud jagatavat kokkuvõtet, nende tööd ei ole mul täis mahus meeles, seetõttu ei oska nende kohapealt kommentaare jagada.


1. Anu "Keskkonnaportree"Huvitav teema, head fotod, oskuslik kaamerakäsitlus. Materjal, mida kättejagamiseks anti, ei ole eriti esinduslik võrreldes mõnede teistega. Oleks tahtnud rohkem lugeda aednik-maastikuehitaja töö kohta, mõni huvitav seik, eripära jne. Tööl oleks võinud olla ka korralik pealkiri.

Õpilaste hinne: 69
Juhendaja hinne: 8


2. Anneli "Prillipoe müüja"

Huvitav teema, pisut kidurad fotod, loovust oleks rohkem näha tahtnud. Fotod kohati liiga tumedad. Kätteantav materjal puudus, seetõttu ei saa täit ülevaadet. Oleks tahtnud rohkem lugeda prillipoe töötaja töö kohta, mõni huvitav seik, eripära jne. Tööl oleks võinud olla ka korralik pealkiri.

Õpilaste hinne: 60
Juhendaja hinne: 5


3. Helle-Mari "Koduperenaine Pille"Teemavalik mitte just kõige huvitavam. Fotod on liiga ühetoonilised, kollakad. Oleks tahtnud loomulikku valgust rohkem näha. Huvitav erinevate fookuskauguste kasutamine. Kätteantav materjal eeskujulikult suur, aga ehk pisut ebamugav vaadata. Tööl asjalik, konkreetne pealkiri.

Õpilaste hinne: 60
Juhendaja hinne: 7


4. Erki

Kahjuks ei mäleta üldse teemat ega fotosid...

Õpilaste hinne: 63
Juhendaja hinne: ?


5. Merili "Keskkonnaportree"


Huvitav teema, suurepärased fotod. Oleks ehk mingeid lähivõtteid rohkem näha tahtnud. Kätteantav materjal väga oskuslikult koostatud. Vaatajat-lugejat haritakse sepatööö osas väga täpselt ja teemaga on mindud sügavuti. Oskuslik kirjutamine! Seda peab lugema, selleks, et õiget aimu saada :) Tööl oleks võinud olla ka korralik pealkiri, siis oleks olnud maksimaalselt hea.

Õpilaste hinne: 56
Juhendaja hinne: 9


6. Remi "Ehtekunstniku argipäev"


Äärmiselt huvitav keskkond ja selles töötaja. Huvitav teema, absoluutselt suurepärased fotod. Keskkonnaportreedest parimad fotod. Kätteantav materjal oleks võinud paremini koostatud olla, info töötaja, koha ja muu põneva kohta jääb saladuseks.

Õpilaste hinne: 61
Juhendaja hinne: 9


7. Tarmo "Keskkonnaportree Siinast"
Huvitav teema ja suurepärased fotod. Oleks ehk mingeid lähivõtteid rohkem näha tahtnud. Kätteantav materjal väga oskuslikult koostatud. Vaatajat-lugejat haritakse keraamiku töö osas pisut, aga natuke võinuks seda infot rohkem olla. Fotodega püütakse võimalikult palju edasi anda sellisest mahukast ettevõttest, seetõttu pidi fotode valik väga oskuslik olemaTööl oleks võinud olla ka korralik pealkiri, siis oleks olnud maksimaalselt hea. Oleks paremat pealkirja oodanud ;)

Õpilaste hinne: 79
Juhendaja hinne: 9


Õpilaste lemmiktööde autorid on Tarmo, Anu ja Erki. Palju õnne teile!
Juhendaja maksumumpunktid kuuluvad Merilile ja Tarmole. Hea töö!


Punktid jaotusid suhteliselt tasavägiselt, mis annab teada heast tasemest, aga ma usun, et tulevikus saab ikka paremini, eks ole? :)


xxxxx


Et keegi ei arvaks, et ma mingit sahker-mahkerit tegin, siis olgu siin antud ka hindamisleht, mis paljastab antud punktid. Paljud said punkte niisama olemise eest :)

Kommentaare ei ole: