esmaspäev, aprill 13, 2009

Neljakümne teine tund

Ah, metsa, see lüpsiseeria oli nii hea, seega panen kõik fotod, et oleks näha, kuidas sündmused arenesid. Ideed võib Artur lähemalt seletada, ise tegi fotod ka.


Pildistas: ArturTäna tegime konkreetselt häkki. Selleks võtsime üles paar kaadrit lähiümbrusest. Eks see selgu fotosid vaadates, kes viitsis aknast välja objektiivi suunata, kes koridori astuda või kes viitsis üldse välja minna :)

Igatahes on alljärgnevalt valik HDR (high dynamic range) fotosid, häkitud Photoshop CS'iga. See on kena ja huvitav, aga kui kõik fotod sellised on, siis vist flipiks ära. Muideks, osad fotokonkursid võtavad ka selliseid fotosid vastu, nii et... (vaadake linki: http://foto.asolutions.ee/ ja kohe esilehelt leiate võidufoto). Me (mina k.a.) proovisime kahte varianti - kolme erineva säritusastmega fotode kokkusulandamist (1) ja ühe foto häkkimist (2). Vahe on selles, et esimese teeb ära suhteliselt kiiresti, aga teise puhul kulub nikerdamiseks aega. Paremini õnnestus teine variant. Laske silmadel hinnata. Kohati on ka algne fail juures, et saaks muutust hinnata.Pildistas ja häkkis: Artur (2)

Pildistas ja häkkis: Enar (2)

Enar tegi kõva omaloomingut ja sai üllatava tulemuse.


Pildistas ja häkkis: Sigrid (1)


Pildistas ja häkkis: Sigrid (2)

Sigridi versioonid on mõlemad väga head, mu arust mõlemat pidi võib.Pildistas ja häkkis: Kerly (1)

Pildistas ja häkkis: Kerly (2)


xxxxx


Kolmapäeval, 15. aprillil toimub üle mõne kuu taas üks isevärki fotoring. Nimelt külastame erinevaid fotonäituseid ja püüame kevadet haarata, selleks et kõik sujuvalt toimuks ja grupp koos püsiks olen KÕIGILE fotoringis käijatele koostanud järgmise logistilise lahenduse:Vaatamist alustada 1) juurest, mis on meie esimene näituse peatus:


RÜÜTLI TÄNAV
Eesti Spordimuuseum
K-P 11-18 (pileteid müüakse kuni kella 17.30)
Pilet: 15.-, sooduspilet 10.-

Fotonäitus „Eesti sportlased Pekingis“.
Stuudio Fotoruum näitus on kokku pandud fotograafide Jarek Jõepera ja Raigo Pajula 2008. aastal Pekingi olümpiamängudel tehtud parimatest piltidest, millel on jäädvustatud Eesti sportlasi ning nende esinemist.

Jarek Jõepera on töötanud pressifotograafina 10 aastat, hetkel on ta vabakutseline fotograaf. Tema töid on pärjatud mitmete auhindadega (Aasta Pressifoto 2000, Aasta Loodusfoto 1. koht 2007 ning 2008). Raigo Pajula on töötanud pressifotograafina 15 aastat. Hetkel juhib Pajula Postimehe fototoimetust. Temagi tööd on pälvinud hulgaliselt tunnustust (Aasta Pressifoto 1997,
Aasta Spordifoto 2004 ja 2005).

Näituse korraldamist on toetanud Tartu Linnavalitsus, Eesti Olümpiakomitee, Postimees ning Õhtuleht.

-----------

2)
KÜÜTRI TÄNAV
Y-GALERII
TASUTA
T-R kella 11-18

Põimunud grupeeringute Mugiv, Emajõe tn võttegrupp, Uusnoorus ja Eha tn poisid ühisnäitus


Kõigepealt tekkis kahe Tartu seltskonna esindajatel - vanad boheemlased (Emajõe tn. võttegrupp & lähiorbiitidel tiirlevad üksikud hundid (erinevate väljendusmeediumide sh. foto kandjad) ka mõned kirjamehed/naised)), seostatav ka MUGIV ja uutel boheemlastel kes praegu õpivad & teevad erinevaid loomingulisi väljendusi (Uus Noorus & Eha tn. poisid) - mõte sääda üles pimik ning jõuda ka ühise fotonäituseni, et antud nähtus saaks ka nn. põlvkondade integratsiooni punkti või kriipsu või kaldkriipsu või ka muu sellise kandjaks.

Algne pealkiri oli "Kalapäevad"; see muutus "Kalu"; see omakorda "Must kala"; edasi "Must viga"; ja nüüd "Lima". LIMA, nagu teada, on veniv ollus - kõnealuse nähtuse teema on ka veninud. Kalad on kaetud limaga - ilmselt selle & ka muude tegurite tulemusel jätavad nimetatud
objekt/subjektidelt lähtuvad või peegelduvad valguskiired vastavad kujutised me Võidukate Piltnike valitud valgustundlikele (olgu need siis keemilised v elektroonilised) pindadele. Kui fotokinniti vanni seisma jääb on sääl ka lõpuks lima. Ilmutivannis võid näha musta viga loetud minuti(de), kui ka loetud nädalate/kuude/aastate järel.

Uhaas ujuvad:
Gulag Retro, Helmi A, Juka Käärmann, Kaspar Jassa, Lauri Kulpsoo, Lee Stewart, Leene Nola, Leonhard Glossik, Madis Ligema, Manivald Kino, Margus Kiis & the 13 er, Martha Stewart, Marten Kuningas, Martiini, Mati Karu, Mehis Heinsaar, Toomas Löögimägi, Tõnis Liivamägi.

Fotolabori ülesseadmist ja näituse ettevalmistamist toetab Tartu Kultuurkapital.

Näitus jääb avatuks 18. aprillini 2009.

-----------

3)
KASTANI tänav
TARTU SAKSA KULTUURI INSTITUUT
15.04 kell 17 ootame kõiki fotohuvilisi
TASUTA

Fotonäitus "My Estonia"
Kuidas näevad Eestit ja Tartut meie ülikooli välistudengid, sellest anna ülevaate fotonäitus, kuhu on koondatud parimad tudengite tööd. Avamisele 15.04 kell 17 ootame kõiki fotohuvilisi.

Avamisele 15.04 kell 17 ootame kõiki fotohuvilisi.

----------

Kui tempo on peale avamist lõdvaks lastud, siis tuleme timmu-tammu Kastani tänavalt tagasi linna ja läheme Lutsu raamatukokku näitust vaatama.

4)
KOMPANII TÄNAV
Tartu Oskar Lutsu nimeline Linnaraamatukogu
II ja III korruse fuajees ning eestikeelse ilukirjanduse saalis
10-20
TASUTA


Fotograaf MD isikunäitus „Tänavatel II“
Noore fotograafi MD isikunäitus.
Autor, kes näeb tänavatel kogu inimemotsioonide spektrit rõõmust kurbuseni ja meeleheitest rahuloluni, on kogunud näitusele mõned piltidesse püütud hetked Tallinna, Londoni ja Viini tänavatelt.


KOHTUME 15/4 KELL 16.00 EESTI SPORDIMUUSEUMI EES.
PALUN OLGE TÄPSED.NB! KÕIK ON OODATUD ja kes hiljem lisandub, siis kasutagu mu telefoninumbrit ja andku teada, kus nad meiega liituvad. Ülesandeid ega muud täitmist ei tule. Ainus tingimus, et teeme iga näituse koha ees või sees grupifoto. Olgu see meie väike projekt ;) :P
Noolemäng ununeb ära, ju on uued mängud või polegi mänge :P
1 kommentaar:

priitmyrk ütles ...

Saa nüüd pildilt aru, kas lüpstakse lehma või Arturit. Wicked ;)