reede, veebruar 27, 2009

Moblapildiblog

Viskasin oma peegelkaamera kappi ettevalmistatud photoshoote ootama ja hakkasin mobiiliga klõpsima. Miks? Näiteks tahaks fototehnikas liiga kinni olevatele pildistajatele näidata, et kaamera iseseisvalt ei tee ikkagi pilti. Midagi lomograafia ideele sarnast. Mulle endale meenutab see idee bände, kes teevad muusikat ainult laste mänguasjadega vms. Mobiiliga pildistamisel on omad võlud- näiteks (eriti võõraste) inimeste reaktsioon pildistavat mobiili nähes on risti vastupidine peegelkaamerat nähes. Ja ma ei pea kunagi mõtlema oleks ikka pidanud fotoka kaasa võtma. Kui juba mitte kasutada tehnikat nende esmafunktisoonil, siis keerata vint ikka põhja. Mul on isegi fototöötlusprogramm mobiilis ;)

Veel lahedam on see, et enamus pilte on otsekohe pärast nende tegemist ka blogisse postitatud- mobiil võimaldab seda.Otsustage ise, kuidas see mul välja tuleb- moblapildiblog.blogspot.com

1 kommentaar:

Fotoring ütles ...

Hea!
Nii head postitust pole juba ammu lugenud.

Sirlakene, aga ma ütlen Sulle üht, oleksin sama öelnud ka ilma Su moblapildiblogi vaatamata, et kui ikka oskad pilti teha, siis oskad seda mistahes masinaga. On inimesi, kes võivad fotokooli lõpetada, aga ikka pildistada ei oska.

Jätka, palun, väga hea projekt on.